Сайт Бориса Турчинского

 

Борис Романович Турчинський

Борис Романович Турчинський (Турчинский-Виклопедия)Борис Романович Турчинський (* 1952) — українсько-ізраїльський кларнетист , педагог,диригент.

Борис Романович народився в 1952 році в місті Житомирі,в сімї військового музиканта Романа Йосиповича Турчинськийого, який грав на валторні у духовому оркестрі Житомир ського військового училища.З дитячих років навчався в музичній школі №1 м.Житомира по класу кларнет. Особливий слід у його житті залишила гра в духовому оркеcтрі Житомирському будинку піонерів. На той час керівником оркестру був Москальов Семен Миколайович. Він у своєму оркестрі підготовив і дав путівку у життя сотням маленьких музикантів, а деякі згодом із них стали професійними музикантами. Від 13-років Борис Турчинський стає вихованцем військового духовогр оркестру в м.Вільнюсі.1965 - 1968. Диригентом там був Манжух І.М .-заслужений артист Литваи . Саме Вільнюський період життя спрямував подальшу професійну та життєву орієнтацію молодого музиканта. Після 3-років служби в оркестрі Борис поступив до Вільнюського музичного училища, а від року 1968 став навчатися в Житомир ському музичному училищі ім. В.С.Косенко по класу кларнета у класі Зайця В.І, який був тонкою та приємною людиною з великим почуттям гумору. Прекрасний кларнетист, диригент з яким завжди було цікаво спілкуватись.

[ред.] Творча праця

В різні пероди життя Борис Турчинський грав у Житомирському драматичному театрі,Дніпропетровський музично-драматичний театр, в оркестрі Харківської оперети,Гомельському оркестрі драм.театру,Московський театр Радянської армії та інші. З 1971 -1973 р служив у військовому духовому оркестрі штаба ПРИКВО-Львів В 1973році поступив до Свердловської консерваторії(кл.доцента И.М.Нєстєрова), а в 1975 році перевівся в Одеську консерваторію їм.А.В. Неждановій і закінчив її в 1978р. (клас кларнета):проф. Мюльберг К. О..

В Одесаі Турчинський працює солістом оркестру Одеського вищого військового командо- інженерного училища ПВО , під керівництвом засл.артиста, а потім народного артиста [[Україна[[и - Саліка А.Я. З 1979 -1983 диригент міського духового оркестру в м..Житомирі.Роки праці в оркестрі були цікаві творчими успіхами,концертами.В 1986 Борис Турчинський став викладачем Рiвненського]] інституту культури (кларнет,саксофон і диригування), вів інститутський духовий оркестр.

[ред.] Учні

• Роман Дзвiнка-кандидат падагогiчних наук,професор,завідуючий кафедри музичного фольклору Рiвненского державного унiверситету.

• Ігор Олексюк- артист оркестру Одеської оперети.

• Алла Бовчалюк- Викладач Київської музичної школи. • Сергій Сойма- Керівник естрадного оркестру " Экотуробьект" місто Мукачеве.

• Микола Ткач -викладач музичної школи ,місто Кам'янець- Подольск.

• Василь Турчин- викладач музичної школи міста Броди (Львівська область) , диригент. • Володимир Марiаш-викладач музичної школи міста Ужгород.


В 1990 році Борис Турчинський емігрує до Ізраїлью де викладає кларнет, саксофон,веде клас ансамблю та оркестр в консерваторії м.Петах-Тиква.

Борис Турчинський глибоко проникливий всесторонній музикант. Окрім педагогічної праці займається диригуванням, веде дитячий оркестр. В своєму творчому доробку має різноманітні переклади та управи творів для кларнета, саксофона, камерних ансамблів та оркестру. Глибоко вивчає традиції музичного виконавства, має енциклопедичний перегляд в багатьох мистецьких напрямках.Цікавиться найновішими трендами в розвитку історії духового виконавства. Борис Турчинский співпрацює з Московським журналом " Оркестр"в якому має ряд публікацій, та являється власним кореспондентом журнала в Ізраїлі.[ред.] Ресурси інтернету

http://turch-boris.narod.ru

http://io.ua/s19342

http://www.odessapage.com/new/ru/node/1769

http://io.ua/s43792

http://io.ua/s43792

http://io.ua/s72146

http://forum.vg.co.ua/post3966.html#p3966


Создан 02 июл 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником