Сайт Бориса Турчинского

Вячеслав Николаевич Старченко

V.Starčenko /Вячеслав Старченко( очерк М.Севрука)V.Starčenko /Вячеслав Старченко
| Michal Sevruk/Михайло Севрук(1942-1989)Pозповідати про випускників Житомирського музучилища ім..В.С.Косенка означає, що потрібно піднімати та досліджувати цілий пласт із творчого життя багатьох поколінь викладачів і студентів. Адже на протязі другої половини ХХ століття із стін училища вийшла значна плеяда видатних музикантів, співаків, хормейстерів, піаністів, диригентів, композиторів. Особистісь Вячеслава Старченка саме і являється такою.За роки своєї діяльності він вніс значний вклад у розвиток духового музичного виконавства України, як тромбоніст, диригент, педагог.Вячеслав Старченко народився в Росії у Псковскій області, але дитячі і юнацькі роки провів на Житомирщині.Саме на Житомирщині і розпочалася його творча музична карєра.В дитячі роки грав на балалайці, гитарі, а потім грав у духовому оркестрі на баритоні..Був також учасником дитячого шкільного хору.На одній із шкільних олімпіад , які проходили у Житомирі він підготував соловий твір романс М.І.Глінки «Не спокушай мене» у супроводі духового оркестру.Виконуючі солову партію В.Старченко зацікавив члена жюрі завідуючого відділом духових та ударних інструментів Й.А.Древецького , який запропонував йому поступати до Житомирського музичного училища. З другого курсу він навчався у Г.З.Ройтфарба

по класу тромбона. Після закінчення музучилища проходив військову службу у оркестрі штабу Забайкальського військового округу, де здобув значну професійну підготовку як соліст -тромбоніст і оркестровий музикант.


У 1967 році В. Старченко поступає до Одеської державної консерваторії ім.Нєжданової , де навчається у класі В.Ф. Калюжного (тромбон) і диригування у класі В.П. Базилевич.

В студентські роки В.Старченко працює артистом обласної філармонії і проходить практику з симфонічним оркестром Одеського музучилища.На випускному концерті він диригував симфонію № 5 Л.В.Бетховена.

В 1971 році В.Старченко закінчивши з відзнакою консерваторію був запрошений викладачем по класу тромбону кафедри духових та ударних інструментів Рівенського філіалу Київського інституту культури, який щойно відкрився. З 1972-1987 роки він очолює кафедру.


За багатолітній період завідуючого кафедрою В.Старченко створив колектив з кваліфікованих педагогів знавців своєї справи.Їм було придбано майже все матеріально-технічне обладнання , інструментарій, нотний матеріал.На кафедрі було організовано декілька оркестрів(духовий та естрадний ).Сам В. Старченко постійно диригував різноманітними оркестрами та приймав участь як член жюрі у різноманітних конкурсах.Розробляв методичні посібники для студентів інституту та організовував і проводив методичні конференції , лекції та диспути з питань основ диригування та праці з духовими оркестрами. Вячеслав Старченко безперечно вніс великий вклад у розвиток духового музичного виконавства України.

Вшановуючи память видатного музиканта, диригента та педагога кафедра Рівенського гуманітарного університету організувала та провела у 2005-2006 роках Всеукраїнський конкурс ім.В.Старченка виконавців на духових та ударних інструментах( ансамблів), в якому взяли участь 565 учасників з 63 навчальних закладів України та зарубіжжя.


Создан 04 окт 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником