Сайт Бориса Турчинского

Заслуженный артист Украины-Леонид Михайлович Джурмий (кларнетист и дирижер)

Выпускник Житомирского музыкального училища и Одесской консерватории(кл.профессора Калио Мюльберга)Леонід Джурмій- кларнетист, диригент, народився (*31.01.1941) р. в місті Житомирі. Після закінчeння семирічної школи поступає до Житомирского ПТУ,згодом успішно складає екзамени до Житомирського музичного училища ім. В. С. Косенка, де навчається на кларнеті в класі відомого педагога, військового диригента Древецького Йосипа Антоновича а потім в класі Мостового Івана Максимовича, який мав великий вплив і авторитет серед колег та студентів музучилища. За роки своєї педагогічної праці він підготовив та випустив у велике музичне життя багато відомих музикантів. В році 1959 поступає до Одеської державної консерваторії ім. Нежданової. Навчається в класі К. Э. Мюльберга. На 4 курсі консерваторії проходило прослуховування на Всесоюзний конкурс духових інструментів і до Одеси приїхав із Харькова послухати духовиків головний диригент Харківського оперного театру Євген Дущенко. Після прослуховування він запропонував Леоніду Дхурмію працю в оркестрі Харьківскої опери. Пятий курс консерваторії він працював у Харькові. Це був рік 1963, з якого і розпочався Харківський період його творчого життя.

Як з часом згадував народний артист України, професор Євген Дущенко про Леоніда Джурмія: Я з першого погляду розпізнав особистість. Але коли почув як молодий виконавець грає,то подумав що про Харківський оперний театр буде великий внесок коли я йому запропоную працю в оркестрі.І як потім показав час, я не помилився.

Професор Мюльберг у своїй книзі дає об'єктивну характеристику своїм учням. Про Леоніда Джурмія пише: Леонід Джурмій до занять підходив осмислено, грав вдумливо і культивував м'який густий звук. Його техніка відрізнялась благородством і змістовністю. Приваблював слухача звуковим і тембровим достоїнством кларнета. Він навмисно здержував свободу пасажів. Особливо він вигравав у тембрі звуку кларнета при виконанні Концерта А -Dur В. А. Моцарта." Далі:" Вельми успішні були його заняття диригуванням. Займався він диригуванням у класі доцента Віри Петрівни Базилевич. В одному газетному інтерв'ю, на запитання, як він став диригентом сказав:"Стати диригентом допомогла мені нагода. Зривався балетний спектакль — не було диригента. В театрі знали, що я мрію стати диригентом, вивчав факультативно цей клас в консерваторії. Перша спроба пройшла досить вдало, у всякому разі балет я не підвів. Не даром говорять, що необхідість приходить до нас в одязі випадковості. Якби не цей випадок, були б мабуть і інші спроби. Але диригентом я б все одно став, в цьому я переконаний".

За роки праці в симфонічному оркестрі Харківського оперного театру на посаді соліста оркестру і в якості диригента, Леонід Джурмій мав можливість доторкнутись до світових перлин музичного надбання людства. Mав можливість виконувати і диригувати як твори зарубіжної класичної музики:Бізе,Чайковського, Римского-Корсакова, Шостаковича, А.Петрова так і українських сучасників В.Золотухіна, В.Губаренка, І.Ковача, Г.Цицалюка та багато інших. В наслідку творчої співпраці багато композиторів стали до кінця його днів друзями. « Леонід Джурмій мав можливість працювати з видатними майстрами хореографії- Н. М. Дудинскою и К. М. Сергеєвим, М. Э. Лієпой і Г. М. Майоровим, диригував спектаклями за участю Н.Семизорової, Н.Павлової, В.Гордєєва, М. Лавровського, видатними оперними співаками Є.Мірошніченко, А.Солов яненко. Серед його творчих досягнень — ,,Баришня i хуліган» Д. Шостаковича, «Тисяча і одна нічь» Ф.Амірова, «Сеньйора із Валенсії» Ю.Саульського, «Прометей» Е. Аристакесяна, «Створення світу» А.Петрова. Ставлення Леоніда Джурмія до праці було безкомпромісне: він не знав, працю на пів силу. Був дуже самовідданий музичній творчості і працьовитий. З колективом оркестру неодноразово був на гастрольних турне в Німеччині.

За творчі досягнення в області музичного виконавства Леонід Джурмій був удостоєний почесного звання: Заслужений артист Української РСР (1983)


Создан 14 окт 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником