Сайт Бориса Турчинского

Мюльберг Калио Эвальдович(педагог и кларнетист)

Одесская академия музыки(консерватория)Мюльберг Калио Евальдович (8.2.1928 , Мариупіль) - кларнетист ,педагог, професор, лауреат Міжнародного фестивалю молоді і студентів ( Москва,1957).

Мюльберг Калио Евальдович -народився в сімї працівників цирку.Тато був відомий акробат .В 1948 році закінчив Одеське музичне училище (клас П.Дроздова), 1953 р. - Одеську державну консерваторію ім.Нежданової(клас В.П. Базилевич ).В 1948 -1964 соліст симфонічного оркестру Одеського театру опери і балету а також симфонічного оркестру Одеської філармонії.В Одеській консерваторії викладає з 1952 року.З 1963 року -доцент а від 1967 декан оркестрового факультету.Професор(1979) Мюльберг К.Е. вів активну концертну діяльність.Був першим виконавцем концертів для кларнета з оркестром Р.Кубіна, А.Копленда, Каприччо Г.Глазунова та різноманітні Сонати Записав декілька грамофонних платівок..Виступав з сольними концертами в Ленінграді, Києві.Являється автором перекладів творів для кларнета і для ансамблів деревяних духових інструментів.К.Е. Мюльберг співпрацював з багатьма композиторама.Саме йому свої твори присвятили Ю. Щуровский та Л.Колодуб.Його учні займають провідні позиції серед виконавців гри на кларнеті в Україні та інших країнах світу . За багаторічну педагогічну працю Мюльберг К.Е. випустив зі свого класу сотні кларнетистів, висококваліфікованих виконавців, які працюють в симфонічних і оперних оркестрах світу, являються викладачами,професорами багатьох музичних закладів. Серед яких Є.Сурженко, В.Тихонов, Н.Волков, Л.Джурмій, І.Оленчик, С.Воронкін, М.Крупей, Б .Турчинський та багато інших.

У співавторстві з професором Є.Вауліним перевів з сербстко-хорватської мови книгу професора А.Еберста « Кларнет і кларнетисти ».Являється автором багатьох методичних і науково -історичних публікацій про розвиток духового мистецтва України і СРСР.Зокрема в 1975 році у видавництві «музична Україна» вийшла його наукова праця « Теоретичні основи навчання гри на кларнеті », в якій автор приділяє важливу роль у вихованні музикантів виконавців гри на духових інструментах.У ній Мюльберг К.Е. дає короткі відомості з фізіології і психологіі, аналізує їхній звязок з учбовим і виконавським просесами а такох розглядає питання методики навчання гри на кларнеті. В 1995 році К.Е.Мюльберг видав « Записки кларнетиста ».До книги ввійшли нариси, мірковування і події його з особистого життя його наставників, вчителів та учнів.

Безперечно постать К.Е.Мюльберга займає одне із провідних місць сучасної виконавської та педагогічної кларнетовії школи світу.Спираючись на традиції вітчизняного виконавства він у своїй виконавській та педагогічній творчості спрямовує розвиток своїх студентів шляхом модерних трендів в покращенні якості звуку ,технічних можливостей, штрихів та динаміки ,фразування та інтерпретації музичних творів як класичної так і модерних сучасних авторів.Має енциклопедичний перегляд в області сучасної нотової , наукової та методичної літератури.

Міжнародний біографічний центр в Кембріджи в 1991 році включив К.Е.Мюльберга в список музичних авторитетів міжнародних лідерів художньої творчості.


Создан 23 сен 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником