Сайт Бориса Турчинского

Борис Романович Турчинський (очерк из сайта Михаила Севрука)

Борис Романович Турчинский(сайт Михаила Севрука)Борис Романович Турчинський народився в 1952 році в місті Житомирі, в сімї військового музиканта,Його тато Роман Турчинський грав на валторні у військовому духовому оркестрі Житомирського військового училища . З дитячих років навчався в музичній школі м.Житомира по класу кларнета. Особливий слід у його житті залишила гра в духовому оркеcтрі Житомирському будинку піонерів.На той час керівником оркестру був Москальов Семен Миколайович. Він у своєму оркестрі підготовив і дав путівку у життя сотням маленьких музикантів, а деякі згодом із них стали професійними музикантами. Він був розумним доброзичливим чоловіком з великим інтелектом. До кожного свого вихованця у нього був індивідуальний підхід.У ньоьго завжди знаходиль ласкаві слова щоб похвалити або підтримати оркестранта. Багато хто йому вдячний за перші кроки в музиці, а також і в житті. З 13-років Борис Турчинський став вихованцем військового духовогр оркестру в м..Вільнюсі. (1965 - 1968р). Диригентом там був Манжух І.М.- профeсіонал- диригент, щира людина , педагог. Саме Вільнюський період життя спрямував подальшу професійну та життєву орієнтацію молодого музиканта. Після 3-років служби в оркестрі Борис поступив до Вільнюського музичного училища, а від року 1968 став навчатися в Житомирському музичному училищі ім.В.С.Косенка по класу кларнета у класі Зайця В.І, котрий був тонкою та приємною людиною з великим почуттям гумору. Прекрасний кларнетист ,диригент з яким завжди було цікаво спілкуватись.

В різні пероди життя Борис Турчинський грав у Житомирському драматичному театрі, в оркестрі Харківської оперети,Гомельському оркестрі драм.театру та інші. З 1971 -1973 р служив у військовому духовому оркестрі штаба ПРИКВО-Львів В 1973році поступив до Свердловської консерваторії(кл.доцента И.М.Нєстєрова) а в 1974 році перевівся в Одеську консерваторію(клас кларнета:проф.Мюльберг К. О.)

В Одесі Борис Турчинський працюває у військовому духовомі оркестрі під керівництвом засл.артиста, а потім народного артиста України- Саліка А.Я. З 1979 -1982 диригент міського духового оркестру в м..Житомирі.Роки праці в оркестрі були цікаві творчими успіхами,концертами.В 1986 Борис Турчинський став викладачем Рiвенського інституту культури(кларнет,саксофон і диригування) , вів студентський духовий оркестр. В 1990 році Борис Турчинський емігрує до Ізраіля де викладає кларнет,саксофон, веде різні ансамблі та оркестр в консерваторії м..Петах-Тиква.

Борис Турчинський глибоко проникливий всесторонній музикант.Окрім педагогічної праці займається диригуванням, веде шкільний оркестр.В своєму творчому доробку має різноманітні переклади та управи творів для кларнета,саксофона,камерних ансамблів та оркестру.Глибоко вивчає традиції музичного виконавства світового рівня, має енциклопедичний перегляд в багатьох мистецьких напрямках.Цікавиться найновішими трендами в розвитку історії духового виконавства.


Создан 18 апр 2007  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником